3 Şubat 2021

Çin Astrolojisinde 3 Şubat itibariyle yeni yıla ve 2021 enerjilerine merhaba diyoruz. 2021 yılının en büyük temalarından biri ekonomi olacak.
Tabi Covid-19 ve mutasyonları, doğal afetler, yükselen sesler ardından gelse de en göz önünde olan ekonomi olacak.
Bu nedenle Feng Shui alanlarına bir göz gezdirirken bu konuda destek olacak güzel ufak bir bilgiyi paylaşalım istedik. ⛩????
Feng Shui ilkelerinden biri, servet konumunuzu (财 位) evinizde bulmak ve servet şansınızı artırmak için Feng Shui tedavisi veya çareleri uygulamaktır. Evinizin servet pozisyonu, öncelikle ana kapınızın 45 derece karşısındaki konumdur, ikincil servet pozisyonu ise birincil servetin karşısındaki konumdur.

Bunun yanında; 2021 yılında eğer bu alanlar BATI yönüne denk geliyorsa maddi bereketiniz kat be kat artacak anlamına gelir. Bu yönlere metal objeler, para çantası veya hareketli eşyaları koymak bereketinizi arttıracaktır.

(Feng Shui bilgileri ve çözümleri ekol farklılıkları nedeniyle diğer değişiklik  göstermektedir. Bu nedenle yer, yön bilgisi çok fazla verilememektedir. Kişiye ve yapıya göre değişiklik göstermektedir.??‍♀️)

2021 yılı burçlar için ana temalar:

2021 yılı Gök hanesi Yin Metal ve yer hanesi Yin Toprak Öküz ile sembolize edilmektedir.

Çin Burçlarında Öküz çok çalışkan ve metodiktir ve çok göz önünde olmayı önemsemez. 2021, işlerin ödüllendirileceği bir yıl olacak ve bu yıl para açısından şanslı olan burçlar büyük emek verecekler. Öküz burcuna özgü Yin enerjisi oldukça enteresan olacaktır. Bu, sorumluluklarımızın ağırlığını tam olarak hissedeceğimiz bir yıl olacağı anlamına geliyor. Herhangi bir şeyi başarmak için çabalarımızı ikiye katlamamız gerekebilir açıkçası.

2020’ye veda ederken muhteşem su enerjisinin bol olduğu bilgeliğin, algının, büyümeye atılan adımların, ruhsal dinlik enerjisinin tavan yaptığı enerjiler içindeyiz.
Yer ve Gök’e adeta herşeye rağmen ayaktayız, mutluyuz 2021’de herşey çok iyi olacak, iyileşeceğiz demek ve dedirtmek için Yang enerjisiyle, tüm gücüyle insanlığa haykırıyor.

” Doğaya saygı duyarsanız oda size saygı duyar” .

2021 yılı;

” İnsanlık olarak bir bütüne bağlıyız, bu bütün içinde bir zerre, bir zerre içinde dünyayım. Ve geç olmadan bunu algılamalıyım. Bilgelik ve erdem benim özüm. Bunu öğretemem ancak uygulayabilirim” mesajlarını verecek.

?Fare: Yanınızdayım.Sizi korumak için buradayım.?

?Öküz: Bu yıl aşırı güçlüyüm. Biraz yavaşlamalıyım.?

Kaplan: Hedeflerim var ve birikimim. Artık başlamalıyım.??

?Tavşan: Çok didindim, çok ezildim artık karşılığını alıyorum ve daha da alacağım.???

?Ejderha: Kendime haksızlığa son veriyorum. Artık kendim için birşeyler yapacağım. ?❣

?Yılan: Şansım olduğunu biliyordum. Bu sene şansımı yeniden buldum.??

? At: 2020 zordu ve burada biraz dinlenmeliyim. Ancak hala biraz tedbirli olmalıyım. Büyük yatırımlar yapmamalıyım.?

?Keçi: Öküz ile hiç anlaşamıyoruz. Ama bana bolca seyahat şansı veriyor. Yanıma bir fare almalıyım. O bizim aramızı yapabilir. Bende çok ekstrem şeylerden uzak durabilirim sanırım.??

? Maymun: 2016’dan bu yana ne zorluydu. Hiç bitmeyecek zannederken 2021 gün gibi doğdu.
?
Horoz: Bu yıl şansım dönüyor. Çok iyi ve verimli hissediyorum. ??‍♀️

?Köpek : Gereksiz yere tartışsak dahi eğer alttan alır, egomu törpülersem bu yıl çok verimli geçecek benim için. Bu da benim dersim sanırım. ??

Domuz : Çok sıkıldım yeter dediğim dönemde yeni umutlar ve başlangıçlar için çok heyecanlıyım??‍♀️?

dedirtecek 2021.

Küresel, maddi ve daha detaylı yazımı aşağıda paylaşıyorum. Pek iç açıcı olmasa da okumanızda fayda görüyorum.

Toprak elementi olan Öküz figürü Yin Metalin gücü ile desteklenince biraz sakinlikten uzak, ayaklanmaların bol olduğu bir yıla ev sahipliği yapacak gibi gözüküyor. Metal genellikle zarif bir mücevher ile anlatılır. Narin,eşsiz, güzel ve zariftir. Ancak Yin Metal’in zıt doğası ise bir kılıç ile sembolize edilir. Soğuk, korkutucu ve serttir. Tüm bu etkileri ve sembolleri bir araya getirdiğimizde, 2021 yılının etkisinin ve hissiyatının yenilikçi, güçlü, kuvvetli bir o kadar da dikkatli olunmasıı gereken bir yıl olacağını okuyabiliriz sanıyorum.

Toprak  Elementi Yin  Öküz yılı içerisinde gizli ve güçlü bir Su Elementi içeriyor. Seller, şiddetli yağmur fırtınaları ve hatta yılın ilerleyen dönemlerinde kuraklık haberlerine yol açabilecek bir enerjileri içeriyor .

2021 Bazi Analizi

Öncelikle çatışma yaratan enerjilerden bahsedeceğim. Güzel haberlere sonra geçeriz ?

Bu yıl, Öküz Yılı’nda ( 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 ) doğanların “Büyük Dük’ü rahatsız ettiği” ( yani evrensel düzende otoriteye karşı gelmek ya da patrona karşı gelmek anlamına gelir ki bu da olumlu etki yaratmaz ) yılın enerjisinin olumsuz etkisini üzerine çektiği  bilinir. Bu nedenle, olumsuz etkiyi azaltmak için iki olumsuz enerjiyi absorbe edecek olan Fare figürü taşımanız gerekli olacaktır.

Öküz ile en çok çatışan hatta zarar verip zarar gören burç ise Keçi burcudur. Keçi Yılı’nda ( 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015 ) doğduysanız, yılla doğrudan çatışırsınız. Çatışmalar,zorlayıcı hareketler, kazalar  getirebilir. Aynı zamanda bugüne kadar yapmak isteyip yapamadığınızi yapmak için fırsat bulamadığınız şeylerin hiç beklemediğiniz zamanda olması şaşırtabilir. Daha fazla seyahat fırsatı bekleyebilirsiniz mesela, iş değiştirmek, ofisleri veya evleri taşımak için iyi bir yıl olabilir. Çatışma her zaman olumsuzluk değil, cesaret edemediğiniz değişim ve kararları almanıza neden olacak etkileride beraberinde getirir.  Burada da çatışmayı önlemek adına Fare sembolü kolyeyi taşıyabilirsiniz. Çatışmayı gidermek için seyahat ideal olsa da, bu yıl Kuzeydoğu’da bulunan Büyük Dük yönünde doğrudan seyahat etmenizi önermiyoruz. Araç vb. ulaşım araçları kullanılırken son derece dikkatli olunmalı, hızlı araç kullanmaktan, ekstrem spor yapmaktan kaçınmalısınız.  Keçi Günü’nde doğduysanız çatışma daha da şiddetli ve önümüzdeki zorlu bir yılla karşılaşabilirsiniz. Ekstra özen göstermenizin olumlu etkisi olacaktır.

Öküz ile birleşen olumlu etki yaratan burçlar ise Fare, Horoz ve Yılan burçları olacak. Bu hayvan sembolleri iyi bir uyum içinde.  Bu yıl iyi bir yıl geçirme şansınız olabilir.

Not :  (Kişinin kaderinin daha güvenilir bir değerlendirmesi için, tüm doğum haritasının bir bütün olarak analiz edilmesi için Kaderin Dört Sütunu’nun tam sistemini kullanmak en iyisidir. Hayvan işaretleri, bir kişinin haritasının Dört Sütununda herhangi bir yerde görünebileceğinden, çatışma ve ceza yorumları yalnızca Yıl Sütunu ile sınırlı değildir. Bu nedenle, çatışmanın ve cezanın kişinin Ay, Gün ve Saat Sütunlarını nasıl etkileyeceğini değerlendirmelisiniz.)

#chineseastrologer #BaZi #beşelement #fengshui #bazifengshui #bazi #beşelement #fengshui #bazifengshui #sifasanatları #qigong #qi #meditasyon #fengshui #çinastrolojisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.