Çin Astrolojisi Nedir? Yılıma Göre Çin Burcum Ne?

Çin astrolojisinde yıllar, 12 yıllık sırayla farklı hayvanlar için adlandırılır. Doğum yılınız astrolojik burcunuzu belirler. Ay burcu, Çin kültürünün ilginç bir parçasıdır şimdi hangi yıllda doğduğunuza bakarak burcunuzu bulalım 🙂

Fare Yılı

Fare Yılı, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 ve 2020 doğumlular için özel bir öneme sahiptir.

Çin Zodyakının ilk Burcudur ve genelde çekicilik yılında doğarlar. Zeki, popüler ve partilere ve büyük sosyal toplantılara katılmayı seviyor. İnsan doğası hakkında iyi bir anlayışa sahiptir ve tavsiyelerine ve görüşlerine sıklıkla başvurulur. Çok fazla hareketin olduğu yerde olmayı sever, ancak kendisini çok bürokratik veya kısıtlayıcı bir ortamda bulursa, disiplin ve rutin konusunda titiz olabilir.

Fareler çok tutumludur ve bazılarına biraz huysuz görünebilir. Bunun nedeni, eşine, çocuklarına, yakın arkadaşlarına ve akrabalarına karşı en cömert olabilmek için parasını ailesi içinde tutmayı sevmesidir.

yaşamı boyunca, Fare birçok arkadaş edinecek ve özellikle kendi burcunda doğanlar ile Öküz, Ejderha ve Maymun’unkiler için çok uygun olduğunu görecektir.

Ünlü Fare İnsanlar: Antonio Banderas, Cameron Diaz, Büyük İskender, Claude Monet ve Mozart.

Öküz Yılı

Öküz Yılı, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997 ve 2009 doğumlular için özel bir öneme sahiptir.

Öküz, denge ve azim belirtileri altında doğar. Çalışkan ve vicdanlı bir işçidir ve yaptığı her işi kararlı, sistemli ve kararlı bir şekilde yapar. Hatırı sayılır liderlik niteliklerine sahiptir ve genellikle sert ve tavizsiz doğası nedeniyle hayranlık uyandırır. Hayatta ne elde etmek istediğini biliyor ve mümkün olduğu kadar nihai hedefinden sapmayacak.

Öküz sakin bir doğaya sahip olma eğilimindedir, ancak bir şey onu kızdırırsa veya birinin onu hayal kırıklığına uğrattığını hissederse, korkunç bir öfkeye sahip olabilir. Ayrıca inatçı olabilir ve bu onu başkalarıyla çatışmaya sürükleyebilir.

Öküz insanları genellikle derin düşünürler ve oldukça çalışkandırlar. Özellikle mizah anlayışlarıyla ünlü değiller ve yeni numaralara ya da çok yenilikçi herhangi bir şeye kibar davranmıyorlar.

Öküz bir kez bir işe ya da eve yerleştikten sonra orada uzun yıllar oldukça mutlu bir şekilde kalacaktır. Değişimi sevmez ve ayrıca seyahat etmeye de pek meraklı değildir. Bununla birlikte, bahçecilikten ve diğer açık hava uğraşlarından hoşlanır ve boş zamanının çoğunu genellikle dışarıda geçirir.

Adanmış ve güvenilir doğası nedeniyle, kendi inisiyatifiyle hareket etmesi için yeterli özgürlük verildiği takdirde, seçtiği kariyerde genellikle başarılı olacaktır.

Öküz, özellikle Fare, Tavşan, Yılan ve Horoz burçlarında doğanlar için çok uygundur.

Ünlü İnsanları: Louis Armstrong, Napolyon Bonapart, Jim Carrey, Kate Moss ve Johann Sebastian Bach.

Kaplan Yılı

1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 ve 2010 doğumlular için Kaplan Yılı özel bir öneme sahiptir.

Kaplan, cesaret işareti altında doğar. Karizmatik bir figürdür ve genellikle çok katı görüşlere ve inançlara sahiptir. Güçlü iradeli ve kararlıdır. Yaptığı çoğu şeyi muazzam bir enerji ve şevkle yapar.

Meydan okumalara bayılır ve heyecan verici bir geleceği olduğunu düşündüğü veya hayal gücünü cezbeden her şeye dahil olmayı sever. Risk almaya hazırdır ve geleneklere veya başkalarının emirlerine bağlı kalmaktan hoşlanmaz.

İnatçı  olabilir ve hayatı boyunca faaliyetlerinde belirli bir ölçüde bağımsız olmayı ve kendinden başka kimseye karşı sorumlu olmamayı sever.

Kaplan büyük miktarlarda para kazanma yeteneğine sahip olsa da, daha çok müsriftir ve parasını her zaman en iyi şekilde kullanmaz. Ayrıca çok cömert olabilir ve çoğu zaman arkadaşlarına ve akrabalarına cömert hediyeler yağdırır.

Ünlü leri : Ptolemy, Richard Branson, Ho Chi Minh, Tom Cruise, Miles Davis ve Mel Brooks.

Tavşan Yılı

Tavşan Yılı özellikle 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999 ve 2011 doğumluları ilgilendirir.

Tavşan, erdem ve sağduyu belirtileri altında doğar. Zeki, terbiyeli ve sessiz ve huzurlu bir yaşamı tercih ediyor.

Tavşan, yaptığı şeylerin çoğunda vicdanlıdır ve metodik ve her zaman tetikte olan doğası nedeniyle, seçtiği meslekte sıklıkla başarılı olabilir. İyi bir diplomat, avukat, dükkan sahibi, idareci veya rahip olur.

Ancak Tavşan, bu iki işaret de eğilimli olduğu için Fare ve Horoz ile huzursuz hissedebilir. Tavşan’ın hayran sayısı nadiren azalacaktır ve genellikle sakinleşmeden önce birkaç ciddi aşk ilişkisi yaşayacaktır.  Sosyal ve uyumlu tavrı nedeniyle Kaplan, Ejderha, At, Maymun, Köpek ve başka bir Tavşan ile de iyi geçinebilir/geçinecektir. haritasının herhangi bir yerinde Keçi ve Domuz burcu olan kişi ile ilişki yaşarlarsa mutlu olacaklarını bileceklerdir.

Tavşanın bir diğer temel özelliği de yüksek üreme hızına sahip olmasıdır. Yani Tavşan yılında doğanlar için hangisi tercih edilir

Ne kadar çoksa o kadar iyi mi yoksa Dikkatli Olun mu ?

Ünlü Tavşan insanları: Orson Welles, Albert Einstein ve Kraliçe Victoria.

Ejderha yılı

Ejderha Yılı, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000 ve 2012 doğumlular için önemlidir.

Ejderha şans işareti altında doğar. Gururlu ve canlı bir karakter ve muazzam bir özgüvene sahip. Ayrıca son derece zekidir ve ortaya çıkan herhangi bir fırsattan yararlanmak için çok hızlıdır ve denediği hemen hemen her şeyde başarılı olacaktır.

Aptallara seve seve katlanmaz ve onu rahatsız eden herhangi birini veya herhangi bir şeyi hemen eleştirir. Eleştirilerinde incelikli veya diplomatik olmakla ünlü değildir, ancak çoğu zaman insanların sözlerine güvenir ve bazen oldukça saf olabilir.

Ejderha genellikle çok dışa dönüktür ve özellikle dikkat çekme ve tanıtım yapma konusunda ustadır. Görüşlerine ve fikirlerine çok değer verilir ve her zaman ilginç ve bazen tartışmalı söyleyecek bir şeyleri vardır.

Hatırı sayılır bir enerjisi var ve istediğini elde etmek için genellikle uzun ve sosyal olmayan saatler boyunca çalışmaya hazır. Bununla birlikte, oldukça düşüncesiz olabilir ve eylemlerinin sonuçlarını her zaman düşünmez. Gecikmekten nefret eder ve en küçük gecikmelerde bile son derece sabırsız ve sinirli olabilir.

Ejderha genellikle seçtiği mesleğin zirvesine ulaşır. Önemli liderlik özelliklerine sahiptir ve siyaset, şov dünyası, üst düzey yönetim ve medya gibi kendi fikir ve politikalarını uygulamaya koyabileceği pozisyonlarda başarılı olacaktır.

Bekar kalmayı tercih edecek kadar bağımsızlıklarına değer veren pek çok Ejderha var. Bununla birlikte, çoğu zaman çok sayıda hayranı olacaktır ve onun gösterişli kişiliği ve çarpıcı görünümünden etkilenen pek çok kişi vardır. Evlenirse, genellikle genç yaşta evlenir ve kendisini özellikle Yılan, Fare, Maymun ve Horoz burçlarında doğanlara uygun bulur.

Ünlü Ejderha İnsanları: John Lennon, Mae West ve Walter Mondale.

Yılan Yılı

Yılan Yılı, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 ve 2013 doğumlu insanlar için özel bir öneme sahiptir.

Yılan burçları bilge kişiliğe sahiptir. Doğaüstü güçleri nedeniyle saygı görüyor olabilirler. Yılan, bilgelik işareti altında doğar. Çok zekidir ve zihni sonsuza kadar aktiftir. Her zaman planlama yapıyor ve her zaman hatırı sayılır becerilerini kullanabileceği yollar arıyor.

Yılan hayata geç başlamıştır çünkü gerçekten mutlu olacağı bir iş bulması genellikle zaman alır. Yılandan iyi bir öğretmen, politikacı, personel yöneticisi ve sosyal danışman olur.

Yılan aynı zamanda yakışıklılığıyla da ünlüdür ve her zaman hayranlarından mahrum kalmaz. Özellikle dişi Yılan, stil, zarafet ve mükemmel (ve genellikle pahalı) giyim zevkine sahip olarak en çekici olanıdır.

En İyi Arkadaşlar: Öküz, Horoz, Ejderha

Ünlü Kişiler : Picasso, Mao Zedong ve Abraham Lincoln.

At Yılı

At yılı, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 ve 2026 doğumlu insanlar için özel bir öneme sahiptir.

At, zarafet ve şevk belirtileri altında doğar. Çok ilgi çekici ve çekici bir tavrı var ve genellikle çok popüler. İnsanlarla tanışmayı, partilere ve diğer büyük sosyal toplantılara katılmayı sever.

Birçok ilgi alanına sahiptir ve kendisini çok çeşitli faaliyetlere dahil eder. Bununla birlikte, o kadar çok şeye dahil olabilir ki, genellikle enerjisini asla tamamlamaya vakti olmadığı projelerde harcayabilir. Ayrıca ilgi alanlarını oldukça sık değiştirme eğilimi vardır ve daha iyi veya daha heyecan verici bir şey ortaya çıkana kadar genellikle en son çılgınlığa veya şeylere kapılır .

Birçok yeteneği ve sevimli doğası nedeniyle, At genellikle hayatta ileri gider. Zorluklardan hoşlanır ve başarı her şey demektir. Başarısız olmak bir felaket ve aşağılanmadır.

At ayrıca seyahat etmekten hoşlanır ve yeni ve uzak yerleri ziyaret etmeyi sever. Görünüşüne çok dikkat eder ve genellikle şık, renkli ve oldukça farklı giyinmeyi sever. Karşı cins için çok çekicidir ve genellikle yerleşmeden önce birçok romantizm yaşar.

Atlar özellikle Kaplan, Keçi, Horoz ve Köpek burçlarında doğanlar için çok uygundur.

Ünlü At İnsanları: Ang Lee, Boris Yeltsin, Clint Eastwood, Franklin Roosevelt ve Nelson Mandela.

Keçi yılı

Keçi Yılı, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003 ve 2015 doğumlu insanlar için özel bir öneme sahiptir.

Keçinin, belki de çok yaratıcı bir burç olduğu için, zodyakın en artistik burcu olduğu düşünülüyor.

Keçi, sanatsal açıdan yetenekli ve harika bir moda anlayışına sahip. Bu nedenle, birçok Keçi tasarımcı veya ressam olur veya güzel şeyler yaratmak için yeteneklerinin çoğunu kullanabilecekleri bir mesleğe girer.

Keçiler düşünceli insanlardır, hareket etmeden önce düşünürler ve kimsenin duygularını incitmemeye çalışırlar. Keçi kişisinin öngörülemeyen sorunlara neden olması durumunda, durumu düzeltmek için ileri adım atması çok muhtemeldir. Sempati, saygı duydukları insanların onayı kadar Keçiler için çok önemlidir. Ancak bazen çok fazla ilgi isterler ve kendilerine yakın olanlara çok fazla şey yüklerler.

Bu yılda doğan insanlar güvensiz olabilir, bu nedenle sevildiğini ve korunduğunu hissetmeye ihtiyaç duyar.

Keçiler en çok Domuzlar ve Tavşanlar ile uyumludur.

Ünlü Keçi İnsanları: Alain Prost, Bill Gates, Chow Yun Fat, George Harrison ve Mick Jagger.

Maymun Yılı

Maymun Yılı, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 ve 2016 doğumlu insanlar için önemlidir.

Maymun yaratıcı, meraklı ve çevresinde olup biten her şeye göz kulak olmayı seviyor. Tavsiye vermekte veya başkalarının sorunlarını çözmeye çalışmakta asla geri adım atmaz.

Maymun zekidir, iyi okur ve her zaman öğrenmeye heveslidir. Son derece iyi bir hafızası var ve özellikle iyi dilbilimciler yapmış birçok Maymun var.

Bununla birlikte, Maymun hızlı bir kazanç elde etmek veya rakiplerini zekasıyla alt etmek için her fırsatı değerlendirecektir. O kadar çok çekiciliği ve kurnazlığı var ki, insanlar genellikle çok geç olana kadar onun neyin peşinde olduğunu anlamayabilir.

Pek çok farklı yeteneğe sahip Maymun hatırı sayılır miktarda para kazanabilir, ancak hayattan zevk almayı sever ve parasını egzotik bir tatile veya gözünü diktiği lükse harcayabilir.

O iyi bir organizatördür ve zaman zaman biraz düzensiz davransa da, her zaman aklının bir köşesinde bir planı olacaktır.

Maymun, Kaplanlardan kaçınmalı ve Ejderhaları veya Fare leri aramalıdır.

Ünlü Maymun İnsanlar: Bob Marley, George Lucas, Harry Truman, Leonardo da Vinci ve Rene Descartes.

Horoz Yılı

Horoz Yılı, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 ve 2017 doğumlu insanlar için özel bir öneme sahiptir.

Horoz, samimiyet işareti altında doğar. Gösterişli ve renkli bir kişiliği vardır ve yaptığı her işte titizdir. Mükemmel bir organizatördür ve mümkün olan her yerde çeşitli aktivitelerini önceden planlamayı sever.

Horoz genellikle tavırlarında çok ağırbaşlıdır ve bir güven ve otorite havasıyla hareket eder. Mali meseleleri halletmek konusunda ustadır ve çoğu şeyde olduğu gibi, mali işlerini hatırı sayılır bir beceriyle organize eder.

Horozun bir diğer özelliği de yanında her zaman bir defter ya da kağıt kırıntıları taşımasıdır. Horoz verimsizliğe dayanamaz ve tüm faaliyetlerini düzenli, kesin ve metodik bir şekilde yürütür.

Horozlar aktif bir sosyal yaşam sürmeyi severler ve partilere ve büyük etkinliklere katılmaktan hoşlanırlar. Genellikle geniş bir arkadaş çevreleri vardır ve kayda değer bir kolaylıkla etkili bağlantılar kurabilirler.

Horoz özellikle çevre, insani işler ve başkalarının refahını etkileyen her şeyle ilgilenir.

Ünlü Horoz Kişileri: Anna Kournikova, Joan Rivers, Richard Wagner, Eric Clapton, Nero ve Büyük Catherine.

Köpek yılı

Köpek Yılı, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 ve 2018 doğumlu insanlar için özel bir öneme sahiptir.

Köpek, sadakat ve kaygı belirtileri altında doğar. Genellikle çok katı görüşlere ve inançlara sahiptir ve iyi amaçların savunucusudur. Her türlü adaletsizlikten veya haksız muameleden nefret eder ve kendisinden daha az şanslı olanlara yardım etmek için elinden gelen her şeyi yapar.

Köpek burçları nereye giderse gitsin güven aşılar ve dürüstlüğü ve kararlı tavrı nedeniyle ona hayran olan pek çok kişi vardır. O çok iyi bir karakter yargıcıdır ve genellikle biriyle tanıştıktan çok kısa bir süre sonra onun hakkında doğru bir izlenim edinebilir.

Arkadaş canlısı ve cana yakın tavrına rağmen, Köpek pek sosyalleştirici değildir. Büyük sosyal etkinliklere veya partilere katılmaktan hoşlanmaz ve arkadaşlarıyla sakin bir yemek yemeyi veya ateş başında sohbet etmeyi tercih eder.

Hızlı zekalıdır ve zihni her zaman tetiktedir. Bir kriz anında sakinliğini koruyabilir ve sinirli olmasına rağmen, patlamaları genellikle kısa sürer.

Burun bir başka özelliği de endişelenme ve olaylara oldukça kötümser bakma eğilimidir. Çoğu zaman bu endişeler tamamen gereksizdir ve kendi yapımızdır.

Köpek, Atları ve Kaplanları aramalı ama Ejderhalardan sakınmalıdır.

Ünlü Köpek İnsanları: Andre Agassi, Claudia Schiffer, Donald Trump, Elvis Presley, Socrates ve Winston Churchill.

Domuz yılı

Domuz Yılı, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 ve 2019 doğumlu insanlar için özel bir öneme sahiptir.

Domuz, dürüstlük  için dünyay gelmiş olabilir. Nazik ve anlayışlı bir doğası var ve barışçıl olma yetenekleriyle tanınıyor. Her türlü anlaşmazlıktan veya tatsızlıktan nefret eder ve farklılıkları veya fikirleri çözmek veya karşıt grupları bir araya getirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

O mükemmel bir konuşmacıdır doğru ve isabetli konuşur. Yalan veya ikiyüzlülükten hoşlanmaz  adalete, yasa ve düzenin korunmasına kesin bir şekilde inanır. Bununla birlikte, bu inançlara rağmen, Domuz makul derecede hoşgörülüdür ve genellikle başkalarını yanlışlarından dolayı affetmeye hazırdır. Nadiren kin besler ve asla kinci değildir.

Domuz genellikle çok popülerdir. Başkalarının arkadaşlığından hoşlanır ve ortak veya grup faaliyetlerine dahil olmaktan hoşlanır. Herhangi bir kulübün veya derneğin sadık bir üyesi olacak ve etkinliklerde yardım eli uzatacağına güvenilebilir.

Domuzlar diğer Domuzlardan kaçınmalı ve Tavşanlar veya Keçilerle mutlu olabilir.

Ünlü Domuz İnsanları: Woody Allen, Alfred Hitchcock, John McEnroe, Luciano Pavarotti, Monaco Prensi Rainier ve Salman Rushdie.