2018 Haziran Dolunayı

Dolunay yaklaşıyor. Kirli dolunay deniyor ancak ben Saf Dolunay demeyi tercih ediyorum. Çünkü bu dolunay tüm kirlilikleri yüz üstüne çıkarıp gözler önüne serecek bir Dolunay olacak gibi.
Çin Yıl burcunda Köpek, ay ise At burcunda gerçekleşiyor. Toprak ve Ateş elementinde gerçekleşecek olan bu dolunay saklanan çoğu şeyi ortaya çıkaracak ve temizleyecek temizlenmesi için alan verecek bir durumu yaşatacak insanlığa. Bunun yanında geleceği ön görme, hesap etme gibi duyguları da hat safhaya çıkaracak. Bu nedenle hedeflerimize ulaşmak için bazı disiplinleri uygulamamız bu günlerde önemli. Böylece vizyonumuzu genişletmek ve büyütmek için bizi destekleyecek yapılar oluşturabiliriz. Yani bu dolunayın kiri, pasını bir yana bırakıp ötesine geçtiğinizde, aşırı derecede ciddi ve zor bir görevlerin üstesinden gelebilecek, tüm işlere ve detayları anlama eğilimi gösterebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Dolunay duygularınızı ve büyük resim bilgeliğinizi, arzularını gerçekleştirmek için üretkenlikten yoksun bırakabilir, böylece soğuk, uzak ve duygusal olarak kullanılmamıza, özellikle de aileye ve dengede değilse bize en yakın olanlara duygusal zarar vermemize neden olabilir.
Eğer bu enerjleri olumlu biçimde olumlu yönde kullanabilecek tekniğe sahipsek dikkatimizi istediğimiz sonuçlara ulaştırmak için çok verimli bir güce sahip olabiliriz
Bu dolunay, aile ve atalar ön plana çıkabilir. Özellikle ailenin otorite ve güç figürü olan babadan geçme davranışları kendi davranış kalıplarımızda gözlemleyebiliriz. Ya da dışsal ve içsel diyaloğumuzda bu figürleri hissedebiliriz.
Bu süre zarfında yaptığımız çalışmalarla ilgili eleştirilere karşı daha fazla duyarlı olabileceğinizi veya otorite figürleri ya da erkeklerin yaşamlarımızdaki yorumlarına daha fazla önem vereceğinizi unutmayın.

Sonuçta Ateş elementi, sorumluluk almamıza ve bunu erdemli bir şekilde yapmamıza sebep arıyor olacak.
Ve biz ters elementlere sahipsek daha da çok zorlanacağız.
Ateş Elementi ve At burcunda gerçekleşecek dolunay sorumluluk almayı önerir.
İster ilişki,ister evlilik, ister bir proje inşa hakkında çalışıyor olalım, sorumluluklarımızı hangi alanda ihmal edersek kaçınılmaz olarak bu konulardaki dinamiği eksik bırakmış olacağız. Bu, samimi ilişkilerde ve çalışma ortamlarında güven ve cinsel çekimi bozar,erozyona uğratır. Ve dengesiz bir güç dinamiği oluşur.
Sırlar ortaya dökülür, yanlış iletişimler kurulur, hayatın tüm dinamikleri birbirine girer ve işin içinden çıkılamaz bir hal alır.

Böyle dengesiz bir durumda hiç kimse bir şey kazanamaz ve sadece kaos ortaya çıkar.

Bu nedenle ;

Söz verdiğinizde yapın;
Dürüst olun;
Daima iyi niyetinizi ön plana çıkarın;
Yardım isteyene yardım edin;
Kalbinizi daha çok dinleyin;
En önemli kişinin kendiniz olduğunu untmayın;
Her anın kıymetini bilin;
En önemlisi değer verin ve değerli hissettirin.

Enerjisel anlamda sınavlara tabi tutulduğumuz bir dönem içinden geçtiğimiz ve enerjilerin bedensel ve zihinsel yapılardan daha büyük bir hıza sahip olması nedeniyle bize çok hızlı gelen değişim aslında normal bir süreçte işliyor olabilir. Bugünlerde aşırı hızlı değişim ve dönüşümler yaşıyor olabilirsiniz. Şaşırmayın.Mümkün olduğunca adapte olmaya çalışın ve ilerleyin.
Eski defterleri açmamaya özen gösterin. Haritanızda aşamadığınız ve tekrar eden döngülerinizin kilit noktaları ile karşılamanız olası. Bunları aşamadığınız takdirde aynı şeyleri misli ile yaşayabilirsiniz.
Aşı aşamadığınızı süreç işlerken ne kadar acı çekip; ne hissettiğinize bakarak anlayabilirsiniz.

Sevgi,aydınlık ve huzur daima yanımızda olsun

Burcu Erim Dural

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.