Hakkımda

İlk ruhsal eğitimim 1988 yılında tasavvuf eğitimi almakla başladı. Sonrasında aşırı sorgulayan ve susmayan zihnim, reel dünyanın akışında eksik hissettiğim alanlara beni kaydırmaya başladı. Süleyman Demirel Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra; yaşamımı özel Finans Sektörlerinde Uzmanlık ve Yöneticilik yaparak sürdürdüm.

İlk kişisel gelişim maceram Üstün Dökmen ve yardımcıları ile tanıştıktan sonra başladı. (1993 – 1995 ) Üstün Dökmen Ve Doğan Cüceloğlu başta olmak üzere birçok kişiden Kişisel Gelişim Eğitimleri almaya ve Seminerlere katılmaya başladım (2003-2005 ). Çok keyifli zihin açıcı ve besleyici bir maceraydı. 2007 – 2010 yılları arasında geçtiğim zorlu süreçte Meditasyon,Kuantum Drama ve Reiki ile tanıştım ve Master ‘lık sonrasında benim için gerçekliği olan bazı şeylerin bir yanılsama olabileceğini daha da iyi görmeye başladım. Bu andan sonra Meditasyon hayatımın en vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi.

Yaşamım; plazaların yoran ve makine gibi hissettiren o soğuk yerlerden çıkıp; doğal samimi ve sadece kendisi için değil, başkaları için de yaşayan insanlar olduğumuzu anımsatan bir yöne doğru evrildi. Değişen hayatımın; 2010 yılında, Rüya eğitimlerinden birinde eşimle tanışıp Çin Kökenli Çalışmalara götüreceğini bilmiyordum.

2010 – 2012 Qigong Eğitimi ve inzivalar ile geçti. ( 1.2.3. ve 4. Aşamalar)

2012 biricik yol arkadaşımla evlenip yepyeni bir yola çıktık. Sonrasında Emei Qigong 13. Soy Sahibi Büyük Usta Fu Wei Zhong ile 2013 yılında çalışmaya başladık ve bu beni,bizi olduğumuz yerden çok başka derin bir anlayışa itti.

Emei Qigong 13. Soy Sahibi Büyük Usta Fu Wei Zong ile çalışmalarımız ; 1 ve 2.Seviye ile son bulur diye düşünürken kendisinin bize verdiği bir tavsiye üzerine inşa edildi. Şifa Sanatları ‘nı kendisinin desteği ve tavsiyesi üzerine kurduk.Bazı öngörü ve tavsiyeleri üzerine eşim ve ben bir iş bölümü yaparak iş kollarımızı ayırdık. Kendisi 20 yıllık deneyimi ile 8 ayrı Qigong ve ayrıca Emei Qigong eğitmenliğini yaparken ben de beslenme,meditasyon,Çin Astrolojisi ve Feng Shui alanında eğiim ve seminerler düzenliyorum. Çin Astroloji ve Feng Shui üzerine ilk eğitimimi J.Y Ekibi ve Lil. Too’dan aldım (2017-2018) . Şu an Taoist Astroloji’nin de eğitimleri yanında Five Elements Effect ve Kadın Sağlığı Döngülerini Düzenleyen ( Woman Qigong) eğitimlerime devam etmekteyim.

‘Yaşamda, yolda eğitimler ve bilgiler hiç bitmez. Önemli olan sizin hangi bilgiyle kendinize doğru gittiğiniz.’
Tasavvuf geleneği ie birlikte Taoculuğu öğrenmeye çalışmak benim yolum oldu. Çünkü aralarındaki bütünlüğü net görmeyi deneyimledim çoğu kez. Bu sebeple ayrıma gerek duymasam da, her birinin ayrı tabaklarda olması gerektiğinin idrakindeyim.

Yaptığım işi sevmemin bir çok nedeni var. Ancak en önemlisi kendi kalıplarımızı kırma potansiyelini gösteriyor olması. Taoist Çin Astrolojisi ve Çin Astroloji bir yol haritası. Olasılıkların bir tablosu ancak bu resim her an,her düşünce duygu ve hareketimizle değişebilir/ değişiyor.

Harita okumalarında olabilecek potansiyeli söylüyorum, ancak eğer danışan kişi DEĞİŞİM,DÖNÜŞÜMÜ istiyorsa ona özel ayrı 2 okuldan aktarılmış 3 ayrı metod ile bu tanımların dışına çıkabileceğini, pozitife çevirebileceğini anlatıyorum. (Seçim kişinin)

Hiç bir şey sabit ve aynı kalamazken ”ben” diye tanımladığın niye haritayla sınırlı kalsın ki. Su gibi olan hayatta; su gibi olmalı insan. Akışkan, değişen, dönüşen, saf ve sınırsız.

Kader dediğin bir yazı; Levh-i Mahfuz’da yazanı değiştiremezsin ancak; özgür iradenle yaşadıklarını ve yaşayacaklarını değiştirebilirsin.

Burcu Erim Dural

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir