2021 Metal Öküz Yılı

Çin Takvimine göre 2021 yılı enerjileri 4 Şubat 2021 itibari ile başlayacak.
2021 yılı Gök hanesi Yin Metal ve yer hanesi Yin Toprak Öküz ile sembolize edilmektedir.

Çin Burçlarında Öküz çok çalışkan ve metodiktir ve çok göz önünde olmayı önemsemez. 2021, işlerin ödüllendirileceği bir yıl olacak ve bu yıl para açısından şanslı olan burçlar büyük emek verecekler. Öküz burcuna özgü Yin enerjisi oldukça enteresan olacaktır. Bu, sorumluluklarımızın ağırlığını tam olarak hissedeceğimiz bir yıl olacağı anlamına geliyor. Herhangi bir şeyi başarmak için çabalarımızı ikiye katlamamız gerekebilir açıkçası.

2020’ye veda ederken muhteşem su enerjisinin bol olduğu bilgeliğin, algının, büyümeye atılan adımların, ruhsal dinlik enerjisinin tavan yaptığı enerjiler içindeyiz.
Yer ve Gök’e adeta herşeye rağmen ayaktayız, mutluyuz 2021’de herşey çok iyi olacak, iyileşeceğiz demek ve dedirtmek için Yang enerjisiyle, tüm gücüyle insanlığa haykırıyor.

” Doğaya saygı duyarsanız oda size saygı duyar” .

2021 yılı;

” İnsanlık olarak bir bütüne bağlıyız, bu bütün içinde bir zerre, bir zerre içinde dünyayım. Ve geç olmadan bunu algılamalıyım. Bilgelik ve erdem benim özüm. Bunu öğretemem ancak uygulayabilirim” mesajlarını verecek.

?Fare: Yanınızdayım.Sizi korumak için buradayım.?

?Öküz: Bu yıl aşırı güçlüyüm. Biraz yavaşlamalıyım.?

? Kaplan: Hedeflerim var ve birikimim. Artık başlamalıyım.??

?Tavşan: Çok didindim, çok ezildim artık karşılığını alıyorum ve daha da alacağım.???

?Ejderha: Kendime haksızlığa son veriyorum. Artık kendim için birşeyler yapacağım. ?❣

?Yılan: Şansım olduğunu biliyordum. Bu sene şansımı yeniden buldum.??

? At: 2020 zordu ve burada biraz dinlenmeliyim. Ancak hala biraz tedbirli olmalıyım. Büyük yatırımlar yapmamalıyım.?

?Keçi: Öküz ile hiç anlaşamıyoruz. Ama bana bolca seyahat şansı veriyor. Yanıma bir fare almalıyım. O bizim aramızı yapabilir. Bende çok ekstrem şeylerden uzak durabilirim sanırım.??

? Maymun: 2016’dan bu yana ne zorluydu. Hiç bitmeyecek zannederken 2021 gün gibi doğdu.
?
? Horoz: Bu yıl şansım dönüyor. Çok iyi ve verimli hissediyorum. ??‍♀️

?Köpek : Gereksiz yere tartışsak dahi eğer alttan alır, egomu törpülersem bu yıl çok verimli geçecek benim için. Bu da benim dersim sanırım. ??

? Domuz : Çok sıkıldım yeter dediğim dönemde yeni umutlar ve başlangıçlar için çok heyecanlıyım??‍♀️?

dedirtecek 2021.

Küresel, maddi ve daha detaylı yazımı aşağıda paylaşıyorum. Pek iç açıcı olmasa da okumanızda fayda görüyorum.

Toprak elementi olan Öküz figürü Yin Metalin gücü ile desteklenince biraz sakinlikten uzak, ayaklanmaların bol olduğu bir yıla ev sahipliği yapacak gibi gözüküyor. Metal genellikle zarif bir mücevher ile anlatılır. Narin,eşsiz, güzel ve zariftir. Ancak Yin Metal’in zıt doğası ise bir kılıç ile sembolize edilir. Soğuk, korkutucu ve serttir. Tüm bu etkileri ve sembolleri bir araya getirdiğimizde, 2021 yılının etkisinin ve hissiyatının yenilikçi, güçlü, kuvvetli bir o kadar da dikkatli olunmasıı gereken bir yıl olacağını okuyabiliriz sanıyorum.

Toprak  Elementi Yin  Öküz yılı içerisinde gizli ve güçlü bir Su Elementi içeriyor. Seller, şiddetli yağmur fırtınaları ve hatta yılın ilerleyen dönemlerinde kuraklık haberlerine yol açabilecek bir enerjileri içeriyor .

2021 Bazi Analizi

Öncelikle çatışma yaratan enerjilerden bahsedeceğim. Güzel haberlere sonra geçeriz 🙂

Bu yıl, Öküz Yılı’nda ( 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 ) doğanların “Büyük Dük’ü rahatsız ettiği” ( yani evrensel düzende otoriteye karşı gelmek ya da patrona karşı gelmek anlamına gelir ki bu da olumlu etki yaratmaz ) yılın enerjisinin olumsuz etkisini üzerine çektiği  bilinir. Bu nedenle, olumsuz etkiyi azaltmak için iki olumsuz enerjiyi absorbe edecek olan Fare figürü taşımanız gerekli olacaktır.

Öküz ile en çok çatışan hatta zarar verip zarar gören burç ise Keçi burcudur. Keçi Yılı’nda ( 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015 ) doğduysanız, yılla doğrudan çatışırsınız. Çatışmalar,zorlayıcı hareketler, kazalar  getirebilir. Aynı zamanda bugüne kadar yapmak isteyip yapamadığınızi yapmak için fırsat bulamadığınız şeylerin hiç beklemediğiniz zamanda olması şaşırtabilir. Daha fazla seyahat fırsatı bekleyebilirsiniz mesela, iş değiştirmek, ofisleri veya evleri taşımak için iyi bir yıl olabilir. Çatışma her zaman olumsuzluk değil, cesaret edemediğiniz değişim ve kararları almanıza neden olacak etkileride beraberinde getirir.  Burada da çatışmayı önlemek adına Fare sembolü kolyeyi taşıyabilirsiniz. Çatışmayı gidermek için seyahat ideal olsa da, bu yıl Kuzeydoğu’da bulunan Büyük Dük yönünde doğrudan seyahat etmenizi önermiyoruz. Araç vb. ulaşım araçları kullanılırken son derece dikkatli olunmalı, hızlı araç kullanmaktan, ekstrem spor yapmaktan kaçınmalısınız.  Keçi Günü’nde doğduysanız çatışma daha da şiddetli ve önümüzdeki zorlu bir yılla karşılaşabilirsiniz. Ekstra özen göstermenizin olumlu etkisi olacaktır.

Öküz ile birleşen olumlu etki yaratan burçlar ise Fare, Horoz ve Yılan burçları olacak. Bu hayvan sembolleri iyi bir uyum içinde.  Bu yıl iyi bir yıl geçirme şansınız olabilir.

Not :  (Kişinin kaderinin daha güvenilir bir değerlendirmesi için, tüm doğum haritasının bir bütün olarak analiz edilmesi için Kaderin Dört Sütunu’nun tam sistemini kullanmak en iyisidir. Hayvan işaretleri, bir kişinin haritasının Dört Sütununda herhangi bir yerde görünebileceğinden, çatışma ve ceza yorumları yalnızca Yıl Sütunu ile sınırlı değildir. Bu nedenle, çatışmanın ve cezanın kişinin Ay, Gün ve Saat Sütunlarını nasıl etkileyeceğini değerlendirmelisiniz.)

2021 yılının  en önemli 3 ayı Ocak, Temmuz ve Ekim olacak gibi gözüküyor. Öküz burcu Üçlü Toprak Cezasının bir parçasıdır. Öküz hem Köpek hem de Keçi burçlarıyla karşılaştığında, muazzam miktarda elverişsiz Toprak Elementi yaratır. Bu, bir kişi için elverişsiz bir kötü bir ilişki, yasal sıkıntı, sürekli endişe, otomobil kazası, hatta kanser gibi çeşitli zorluklara  neden olabilir. Hatta genel olarak deprem, toprak kaymaları, toprak ile ilgili kazalar açığa çıkabilr.

Güzel haberlere gelecek olursak;

Yang Ağaç, Yang Toprak veya Yang Metal Günü veya Yılında doğanlardansanız;

1954, 1968 veya 1980 gibi sonu 4, 8 ve 0 olan bir yılda doğduysanız bu yıl sizin için bir Asilzade yılıdır.

Asilzade yılında meleklerin kurtarma,yardım etme, destek sunma için Cennet’ten geldiğine inanılır. Bu soylu yıldız genellikle engellere ve tehlikelere bir çözüm getirir; böylelikle yılı daha rahat ve pürüzsüz getirmenize yardımcı olur.  2021 Asilzade yılınızsa, devam edin ve yeni projeler geliştirme şansını yakalayın.

Hsia takvimi ve Kaderin Dört Sütunu sistemi hakkında daha fazla şey öğrendikçe, her şeyin tekrar eden, yaşamın matematiksel döngülerden oluştuğu daha iyi anlayacaksınız.  Örneğin, 60 yıl önce, 1961 bir Yin Metal Öküz Yılıydı. Dünya, ABD ile SSCB arasında ciddi bir küresel gerilim aşamasına girerken, bu önemli bir yıldı. Aynı yıl Yin Metal Günü’nde doğan John F. Kennedy’nin ABD başkanı olarak göreve başladığı yıldı. SSCB ile çatışmayı, Küba Füze Krizini ve Batı ile Doğu Almanya’yı ayırmak için Berlin Duvarı’nı inşa etmekle görevlendirildi.

Yin Metal, genellikle soğuk, acımasız bir silahla karşılaştırılır. Bu nedenle, bu terörist saldırılar, suikastlar vb. olaylar ile ilişkilendirilebilir. Bu tür olaylar 1961 Yin Metal Öküz Yıllarında 1901’de  ve 1841 de  meydana gelmişti. 1901’de Balçık depremi olarak da bilinen Karadeniz depremi, Bulgaristan’ın kuzeydoğu kıyısında 7,2 büyüklüğünde gerçekleşti. Bu, Karadeniz’de kaydedilen en güçlü depremdi. Mayıs 1901’de, Güney Galler’de meydana gelen ciddi bir maden kazası 81 madenciyi öldürdü vb.

Tabi bunlar genel bir bakış açısı oluştursa da 2021 yılına özel haritada daha derin gözlemler elde etmek mümkün.

Ateş Elementinin tamamen yokluğu nedeniyle, 2020’den itibaren güçlü Su Elementi 2022′ ye kadar devam edecek. Ateş elementine geçiş olan  2024’ten sonra daha güzel şeyler bekliyoruz.

Şu ana kadar çokta güzel şeyler okumadınız ancak olumlu yönden, 2021’in bize teknoloji alanda birçok yenilik yılı getirmesini bekleyebiliriz. Örneğin, bir Yin Metal Öküz Yılı olan 1961’de bu, uzay araştırmaları için önemli bir zamandı. SSCB’nin uzaya ilk insanı koyduğu yıldı.  2021’in teknoloji alanında neler getireceğini bekleyip görmemiz gerekecek. NASA ve uzay ile ilgili  keşif haberleri alabilirsiniz..

Örneğin; Artemis, 2024 yılına kadar astronotları ayın yüzeyine yerleştirmeyi ve 2030’larda Mars’a mürettebatlı bir görev için Dünya’nın en yakın komşusunu eğitim alanı olarak kullanmayı hedefliyor gibi.

SAĞLIK

2021 Ateş Elementi eksikliği nedeniyle Metal Elementi dengesiz ve sağlıksız hale gelir. Bu nedenle, 2020 COVID-19 salgını, Metal Element veya akciğerlerin zayıflığının sorumlusu olabilir. 2021’de, insanların solunum organlarını (akciğerler, burun, deri) etkileyen daha yaygın grip ve viral enfeksiyon vakalarını görmeye devam edeceğiz.

Ayrıca,  Öküz yılının Toprak Elementi çok zayıftır ve sindirim sorunları ve diyabet gibi mide ve dalak alanarında zayıflık yaratabilir. Ayrıca bu yıl aşırı miktarda su içerdiği için böbreklere ve üreme organlarına zarar verebilir. Dikkatli olmakta yarar var.

EKONOMİ

Su Elementi döngüsünün korku dolu enerjisi önümüzdeki yıl hakim olmaya devam edeceği gibi Toprak elementi ile birlikte finanasal kararsızlık ve istikrarsızlık yaratabilir..  Ekonomik kriz ve borsa ve hisse senetlerinde düşüşler,bankacılık sektöründe karmaşa oluşabilir.. Ateş 2025’e yılına  kadar olmayacağı için, ileride daha uzun bir düşüş piyasası bekleyebiliriz.

2021 yılında gayrimenkul, arazi geliştirme, madencilik, sigorta, bilgisayar yazılımı ve teknoloji alanında ilerlemeler kaydedilecek.

Metal endüstrisi bu yıl ciddi bir rekabetle karşı karşıya kalacak. Otomobiller, mühendislik, bankacılık ve makine sektörlerinde düşüşler yaşanacak diyebiliriz.

GENEL 2021 

2021 ‘de Ekonomik büyümedeki sürekli düşüş, yatırımcıları daha muhafazakar olmaya ve halkı daha az harcamaya zorlayacaktır. Dünya ekonomisi düşmeye devam ettikçe, güvensizlik atmosferi daha fazla sosyal huzursuzluğa, siyasi mücadelelere, uluslararası gerilimlere, suikastlere, yıkımlara ve darbelere yol açacaktır. Özellikle Şubat itibari ile bu sesleri duymaya başalyabiliriz.Ağustos ayı ise  İnsanlar, ideolojilerine ulaşmak için şiddete başvurmayı ve daha fazla protesto, gösterileri ile  duyguları ortaya çıkarmayı seçebilirler.

Genel olarak dünyamızda; depremler, toprak kaymaları, deniz ve hava kazaları, çevre felaketleri ve dünya salgınları gibi doğal afetler devam edecen bir yıl gibi gözüküyor. Umarım hiç bir şekilde en ufak bir canlı zarar görmeden bunların içerisinden kolaylıkla çıkabiliriz.

 

Yazmak ile yazmamak arasında tereddüt ettiğim çok şey oldu. Ancak çoğu danışanım yazmam için destek verdikleri için bu kadar açık yazabildim. Bunlar dışında umut ve huzur dolu birçok şey de olacak tabi.???

Onları da instagram sayfalarımızda takip  edebilir @sifasanatlari sayfamızdanda etkili çalışmalarımıza katılabilirsiniz.

Şimdi geçen koca bir yılı düşün ve bu yazıyı okuyabilidiğin için şükret. Nefs herşeye şikayet edecek bir neden bulur. Nefsi, egoyu yenmekse eğer amaç, işte tam şuan da şükredecek 3 neden bulabilirsin mesela. ??‍♀️???‍♀️

‘Hayat an’da hediyelerle dolu. An Nefes te. Nefes nerede?” @sifasanatları?

Mutlu yıllar ?

ChineseAstrologer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.