Mart 2020 Yin Toprak Tavşan Feng Shui ve Taoist BaZi

5 Mart bugün itibariyle, Tavşan ayının enerjisine girdik. Bu ay göksel ve yersel enerjilerin besleme ve büyütme döngüsü değişim gösterdiği için dikkat edilmesi gereken bir ayda olacağız.

Tahminlerimi bir süredir takip edenler veya bunları dinleyenlerdenseniz, bu yılki temanın tamamen ilişkiler, köklü değişimler,teknoloji,sağlık ve ekonomik kesintiyle ilgili olduğunu görmüşsünüzdür. Ancak 2020 Mart neleri getiriyor şöyle bir göz gezdirelim.

İnsan olarak çok hareketli  olduğumuz için, müşterilerimizle, iş ortaklarımızla, ailemizle, sevdiklerimizle, toplumla temaslarımızla, öğretmenlerimizle, rehberlerimizle,tanıdıklarımızla, doktorumuzla, hatta bakkal veya sosyal medyadaki arkadaşlarımızla sürekli bir irtibat halindeyiz. Ve bu ay bu ilişkilerimizden herhangi biriyle sınanabiliriz. Bununla birlikte, ilişkilerimizin etrafındaki enerji  iyi ya da kötü  bu yılki derslerin merkezinde, özellikle de Mart ayında olacak.

Önümüzdeki aya hazırlanırken kendinize şu soruyu sorun: Şu anda hayatınızda sizi zorlayan bir ilişkiniz var mı? Özellikle sizi huzursuz, üzgün veya hatta öfkeli hissettiren biri var mı? Sizi sürekli olarak aşağı çeken yakın bir arkadaş olabilir, güvensizliklerinizi ve korkularınızı tetikleyen bir kardeş, motivasyonları hakkında tamamen dürüst olmayan bir iş ortağı ya da geçinemediğiniz üvey anne,baba veya çocuk.Hepsini gözden geçirin ve bunlarla olacak olan sorunlara dikkat edin. Ne olursa olsun konu sizlerle alakalı değil.

Tavşan ayı sıkıntı uyandıracak ve ilişki açılarını yoğunlaştıracaktır. Aşağıdaki BaZi bölümünü okurken (özellikle Fare-Tavşan 子 卯 işaretleri için İlişki Cezası hakkında), birisine aşık olduğumuzda veya yeni bir arkadaş edindiğimizde, genellikle o kişiyi parlayan bir şekilde gördüğümüzü hatırlatmak isterim. Işık ve iyi bakış açısı onların iyi nitelikleri  üzerinde baskındır ve olumsuz nitelikleri ile ilgili düşünceleri sık sık reddederiz. Hiç iyi bir şeye sahip olmadıklarını düşündüğünüzü hatırlıyor musunuz? Herkesin sorunları, kusurları, tuhaflıkları ve kötü davranışları vardır. Kimse mükemmel değildir. Ama birisinin – arkadaşın, eşin, ruhsal gurunun hakkında olumsuz konuşulmasına izin vermeyiz. Çünkü o bizim bir şeyimizdir, inandığımız kişidir,sevdiğimiz kişi. Ve onun kusurlu olması bizi de kusurlu yapar algısıyla reddederiz ama insanlar olarak, eksikliklerimiz var ve hatalar yapmak zorundayız. Ve seçimlerimiz de hatalı olabilir.

Varsa,şu anki ilişkinize bir bakın.  Sadece aşk ilişkinize değil, yukarıda bahsettiğim tüm ilişkilere. Şu anda  sizinle birlikte mi? Yanınızda duruyor mu? Temelleriniz sağlam mı? düşünme ve daha fazla çaba gerektiriyor mu?

Tavşan ayı bu “hataları” ortaya koyduğunda, suçlama mı yapacaksınız yoksa onlara kendi kör noktalarınız yüzünden “her şeyin yoluna gireceği” hayal kırıklığına geri dönecek misiniz? Görmezden gelmek ve reddetmek her şeyi ortadan kaldırır mı yoksa daha az acı verir mi? Cehalet her zaman mutluluk değildir! Yoksa bu ayın temasının kalbinde, bu hatalarla yüzleşmek ve değerinizi onurlandırmak için cesaretiniz olacak mı, böylece bazı ilişkilerin sona ermesi gerektiği konusunda hemfikir olacak mısınız?

Bu ay ilişkilerde bunları getirebilir? ve konudaki düşüncelerinizi  paylaşmanızı çok isterim!

Bu ayın elementleri Yin Toprak Tavşan

Tavşan ayı bahar mevsiminin devamıdır. Ama bu sıradan bir bahar değil. Diğer yıllardan farklı olarak, bahar (Şubat ve Mart) güçlü Su yılı tarafından desteklenmektedir. Bu yüzden Ağaç Elemenin etkileri bu sefer daha da güçlü olacaktır.

Geleneksel Çin Festivalleri ve Gelenekleri

5 Mart’a “Kaplan Tanrısına İbadet” denir. Bu gün, Çin güneş takvimindeki 24 güneş koşulundan biri olan “Böceklerin Uyanışı” na düşüyor. Tüm hayvanların hazırda bekleme modundan çıktığı bir günü gösterir. Yani kısaca toprak ana canlanıyor.

BaZi 八字 Yin Toprak 己

Dört Sütununuzda herhangi bir yerde bir Fare  veya Tavşan 卯 işareti varsa; örneğin:

Bu sadece sizi değil çevrenizdekileri de etkileyen çok zor bir ceza anlamına gelir. Bu ilişki cezası, en kötü ilişki kalitesi olan sadakatsizliği tetikleyecektir. Yaşamın ikiliklerini hatırlıyor musunuz? Işık olduğu yerde karanlık vardır; aşkta nefret vardır; arkadaşlarda düşmanlar var; ve güvenle, ihanet var. Hayat size bazen hayatın sert olabileceğini ve her zaman tek boynuzlu atlardan ve gökkuşağından oluşmayabileceğini hatırlatabilir.

Aslında, bu ilişki cezasının, miras nedeniyle arası açılan kardeşler, yakın bir arkadaşın geri gelmesi ya da aşağılayıcı sözler duyma, evlilikte küstahlıklar yaşama, kalp kıran sözler, sırdaşın açığa çıkardığı sırlar, güvenebileceğini düşündüğün insanlar da dahil olmak üzere aile içi tartışmalar, arkadaşlıklarda bozulmalar, cinsel saldırılar, gizlice kumar oynayan bir eş vb…

İlişki cezası genellikle insan formunun daha karanlık veya daha uğursuz yanını tasvir eder. Ama bu daha çok acıtabilir. Çünkü en çok sevdiğiniz veya güvendiğiniz kişilerden kaynaklanabilir. Bu nedenle, bu zor konuşmaları erteleme,olanlara şaşırma veya utanmanın hiç sırası değil. Bu ilişkilerle hemen yüzleşme cesaretini bulun. İş sırlarınız veya kişisel sırlarınız olsun, değerli hazinelerinizi de korumalısınız, böylece dikkatsizce kullanıma açık hale gelmezler.

Bu sene bebek sahibi olacak kişiler için bu ay bu enerjilerden arınmış bazı doğum tarihleri: 10 Mart, 13, 22, 25 Mart ve 3 Nisan doğum için daha olumlu enerjiler mevcut.

Ek koruma olarak 5 Mart’tan 4 Nisan’a kadar bir köpek şeklinde yeşim kolye taşıyabilirsiniz. Son olarak, Tavşan ayı boyunca evinizin Feng Shui’sine de dikkat etmelisiniz.

Hep olumsuz olmasın; az da olsa güzel şeylerden bahsedelim. Mart ayı aşağıdaki durumlarda Asilzade ( koruyucu,yardımseverler tarafından korunduğunuz) ayınızdır:

Bir Yin Su Günü 壬 veya Yin Su 癸 Yılı’nda doğduysanız; Yang Su Günü veya Yang Su Yılı’nda doğduysanız (sadece Göksel Kök) veya 2 veya 3 ile biten yıllarda doğdunuz (1943, 1962, 1963,1982,1983, 2002…) koruyucu bir aydasınız.

Mart ayı aşağıdaki durumlarda Çatışma ayınızdır:

Horoz Yılı’nda  (1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017) doğdu iseniz;
(7 veya 8 Eylül – 8 Ekim arasında doğdunuz  ise veya yerel saat 17.00-19.00 arası saatlerinde doğduysanız dikkatli olmanızda fayda var.

5 Mart’tan 4 Nisan’a kadar, ay yıldızlı sıkıntılar 7’yi Merkeze koyacaktır. Feng Shui bu ay çok hassas! Neden mi? Ay yıldızı yıl yıldızı ile çoğaltılır. Bunu “çift-çift” olarak adlandırdım. Yani çifte nazar diyebiliriz! İyi olan harika olacak. Kötü olan daha kötü olacak! diyebiliriz.

Feng Shui deYıllık sıkıntılar için ay yıldız sıkıntıları dışında ayrı tedaviler koymayı unutmayın. Yani, yıl için ne yaptıysanız, bu ay için tekrar yapın.

Doğu Sektörü (5,5) Bu, Talihsiz Yıldızı büyüttüğü için en tehlikeli çiftlerden biridir. Bir Metal Element kürü yerleştirin ( 6 metal çubuk rüzgar ahenge, tuz kürü veya wu luo).
Güney Sektörü (2,2) – bu çift Hastalık Yıldızını kopyalarken başka bir sorun yaratabilir. Yukarıdaki ile aynı kürü kullana bilirsiniz.

Daha dataylı bilgi ve danışmanlık için;

www.sifa-sanatlari.com adresimizdeki whatsupp veya

iletisim@sifa-sanatlari.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Chineseastrologer

Burcu Erim Dural

ŞİFA SANATLARI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.